Ohmite (WHBR50FET)
PartNo:
WHBR50FET
Manufacturers:
Ohmite
Qty:
996
Request Qty:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole 1W 0.50 ohms 1%
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
0.5 Ohms
Power Rating:
1 W