 All Product > Resistors > Wirewound Resistors > Ohmite  (WNBR10FET)
Ohmite WNBR10FET
PartNo:
WNBR10FET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 991
Request Qty:
Description: Wirewound Resistors - Through Hole 1W .10 ohms 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:0.1 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:90 PPM / C
Operating Temperature Range:- 55 C to + 150 C
WSC25156R650FEB
WSC25156R650FEB
Wirewound Resistors - SMD 1watt 6.65ohms 1%
RWS7 100R J T&R
RWS7 100R J T&R
Wirewound Resistors - SMD 100 OHM 7W 5% Wirewound SMD
RWS10 4R7 J T&R
RWS10 4R7 J T&R
Wirewound Resistors - SMD 4.7 OHM 10W 5% Wirewound SMD
Wirewound Resistors - SMD 22 OHM 10W 5% Wirewound SMD
SMW322RJT
SMW322RJT
Wirewound Resistors - SMD 22 OHM 5% 3W