Ohmite (WND5R0FET)
PartNo:
WND5R0FET
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole 3W 5 ohm 1%
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
5 Ohms
Power Rating:
3 W