Tamura (L01Z200S05)
PartNo:
L01Z200S05
Manufacturers:
Tamura
Qty:
89
Request Qty:
Description:
Board Mount Current Sensors 200AT 4Vout Open Loop
Details
Current Rating:
200 A
Sensor/Transducer Type:
Open Loop
Supply Voltage:
5 V
Response Time:
10 us
Operating Temperature:
- 10 C to + 80 C
Accuracy:
Frequency Range:
DC to 100 kHz