 All Product > Sensors > Current Sensors > Tamura  (L01Z300S05)
Tamura L01Z300S05
PartNo:
L01Z300S05
Manufacturers: Tamura
Qty: 80
Request Qty:
Description: Board Mount Current Sensors 300AT 4Vout Open Loop
RoHS:Details
Current Rating:300 A
Sensor/Transducer Type:Open Loop
Supply Voltage:5 V
Response Time:10 us
Operating Temperature:- 10 C to + 80 C
Accuracy:-
Frequency Range:DC to 100 kHz