 All Product > Sensors > Current Sensors > Tamura  (L07P010S05)
Tamura L07P010S05
PartNo:
L07P010S05
Manufacturers: Tamura
Qty: 134
Request Qty:
Description: Board Mount Current Sensors 10A 2.5V1.5V
Product Information:
RoHS:In Transition
Current Rating:10:00 上午
Sensor/Transducer Type:Open Loop
Supply Voltage:5 V
Response Time:5 us
Operating Temperature:- 30 C to + 80 C
Accuracy:-
Frequency Range:DC to 100 kHz