 All Product > Sensors > Current Sensors > Tamura  (L08P200D15)
Tamura L08P200D15
PartNo:
L08P200D15
Manufacturers: Tamura
Qty: 401
Request Qty:
Description: Board Mount Current Sensors 200A 4V
RoHS:Details
Current Rating:200 A
Sensor/Transducer Type:Open Loop
Supply Voltage:15 V
Response Time:10 us
Operating Temperature:- 10 C to + 80 C
Accuracy:-
Frequency Range:DC to 100 kHz