 All Product > Sensors > Current Sensors > Optek / TT Electronics  (OHN3120U)
Optek / TT Electronics OHN3120U
PartNo:
OHN3120U
Manufacturers: Optek / TT Electronics
Qty: 332
Request Qty:
Description: Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Effect Sensor
RoHS:Details
Type:
Operating Supply Voltage:5 V or 9 V or 12 V
Supply Current:
Maximum Output Current:25 mA