 All Product > Sensors > Current Sensors > Tamura  (S22P015S05)
Tamura S22P015S05
PartNo:
S22P015S05
Manufacturers: Tamura
Qty: 80
Request Qty:
Description: Board Mount Current Sensors 15A 5V
Product Information:
RoHS:In Transition
Current Rating:15 A
Sensor/Transducer Type:Closed Loop
Supply Voltage:5 V
Response Time:1 us
Operating Temperature:- 10 C to + 85 C
Accuracy:-
Frequency Range:DC to 100 kHz