 All Product > Sensors > Optical Sensors > Optek / TT Electronics  (OPB350W062Z)
Optek / TT Electronics OPB350W062Z
PartNo:
OPB350W062Z
Manufacturers: Optek / TT Electronics
Qty: 92
Request Qty:
Description: Optical Switches, Transmissive, Phototransistor Output Fluid in-line sensor 0.062" Tube
RoHS:Details
Output Device:Phototransistor
Slot Width:2.55 mm
Aperture Width:
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:30 V
Maximum Collector Current:50 mA
Forward Current:50 mA