 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Honeywell  (MLH100PGB06A)
Honeywell MLH100PGB06A
PartNo:
MLH100PGB06A
Manufacturers: Honeywell
Qty: 60
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors 5V 0psi to 100psi AMPLIFI GAGE 25 Ohm
RoHS:Details
Operating Pressure:0 psi to 100 psi
Pressure Type:Gauge
Accuracy:+/- 0.25 %
Output Type:Amplified
Port Size:1/8 in - 27 NPT
Operating Supply Voltage:5 V
Output Voltage:4 V