 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Amphenol Advanced Sensors  (NPI-19A-015GV)
Amphenol Advanced Sensors NPI-19A-015GV
PartNo:
NPI-19A-015GV
Manufacturers: Amphenol Advanced Sensors
Qty: 42
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors 15 PSIG/A
RoHS:Details
Operating Pressure:15 psi
Pressure Type:Gauge
Accuracy:0.20%
Output Type:
Port Size:
Operating Supply Voltage:
Output Voltage:100 mV