 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Amphenol Advanced Sensors  (NPI-19A-030AV)
Amphenol Advanced Sensors NPI-19A-030AV
PartNo:
NPI-19A-030AV
Manufacturers: Amphenol Advanced Sensors
Qty: 45
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors 30 PSIG/A
RoHS:Details
Operating Pressure:30 psi
Pressure Type:Absolute
Accuracy:0.20%
Operating Supply Voltage:
Output Voltage:100 mV