 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Amphenol Advanced Sensors  (NPI-19A-200GV)
Amphenol Advanced Sensors NPI-19A-200GV
PartNo:
NPI-19A-200GV
Manufacturers: Amphenol Advanced Sensors
Qty: 44
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors 200 PSIG/A
RoHS:Details
Operating Pressure:200 psi
Pressure Type:Gauge
Accuracy:0.20%
Operating Supply Voltage:
Output Voltage:100 mV