Amphenol Advanced Sensors (NPI-19H-200AV)
PartNo:
NPI-19H-200AV
Manufacturers:
Amphenol Advanced Sensors
Qty:
45
Request Qty:
Description:
Industrial Pressure Sensors 200 PSIG/A
Details
Operating Pressure:
200 psi
Pressure Type:
Absolute
Accuracy:
0.20%
Output Type:
Port Size:
1/4 in - 18 NPT
Operating Supply Voltage:
Output Voltage:
100 mV