Honeywell (PX2AF1XX050PAAAX)
PartNo:
PX2AF1XX050PAAAX
Manufacturers:
Honeywell
Qty:
43
Request Qty:
Description:
Industrial Pressure Sensors Port:1/4" 45 deg Fml 50 ps Absolute gage
Details
Operating Pressure:
0 psi to 50 psi
Pressure Type:
Absolute
Accuracy:
0.25%
Output Type:
Amplified
Port Size:
1/4 Female Schrader
Operating Supply Voltage:
5 V
Output Voltage:
5 V