Honeywell (PX2AG1XX025BSAAX)
PartNo:
PX2AG1XX025BSAAX
Manufacturers:
Honeywell
Qty:
40
Request Qty:
Description:
Industrial Pressure Sensors Port G1/8 ISO 1179-3 Pressure Rating 025B
Details
Operating Pressure:
0 bar to 25 bar
Pressure Type:
Absolute
Accuracy:
0.25%
Output Type:
Amplified
Port Size:
Operating Supply Voltage:
4.75 V to 5.25 V
Output Voltage:
8 V to 30 V