Honeywell (PX2AG2XX010BSCHX)
PartNo:
PX2AG2XX010BSCHX
Qty:
40
Request Qty:
Description:
Industrial Pressure Sensors Port G1/4 ISO 1179-3 Pressure Rating 010B
Details
Operating Pressure:
0 bar to 10 bar
Pressure Type:
Gauge
Accuracy:
0.25%
Port Size:
G 1/8
Operating Supply Voltage:
8 V to 30 V
Output Voltage:
8 V to 30 V