Honeywell (PX2AN1XX250PSACX)
PartNo:
PX2AN1XX250PSACX
Manufacturers:
Honeywell
Qty:
46
Request Qty:
Description:
Industrial Pressure Sensors Port NPT 1/4 - 18 Pressure Rating 250P
Details
Operating Pressure:
0 psi to 250 psi
Pressure Type:
Absolute
Accuracy:
0.25%
Output Type:
Amplified
Port Size:
Operating Supply Voltage:
3.135 V to 3.465 V
Output Voltage:
8 V to 30 V