Honeywell (PX2AS2XX250PSAAX)
PartNo:
PX2AS2XX250PSAAX
Qty:
47
Request Qty:
Description:
Industrial Pressure Sensors 7/16-20UNFSAEJ1926-3 Pressure Rating 250P
Details
Operating Pressure:
0 psi to 250 psi
Pressure Type:
Absolute
Accuracy:
0.25%
Operating Supply Voltage:
4.75 V to 5.25 V
Output Voltage:
8 V to 30 V