 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Honeywell  (PX2EN1XX015PAAAX)
Honeywell PX2EN1XX015PAAAX
PartNo:
PX2EN1XX015PAAAX
Manufacturers: Honeywell
Qty: 44
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors Port: NPT 1/4-18 15 psi Absolute gage
RoHS:Details
Operating Pressure:0 psi to 15 psi
Pressure Type:Absolute
Accuracy:0.25%
Output Type:Amplified
Port Size:1/4 in - 18 NPT
Operating Supply Voltage:5 V
Output Voltage:5 V