 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Honeywell  (PX2EN1XX150PSCHX)
Honeywell PX2EN1XX150PSCHX
PartNo:
PX2EN1XX150PSCHX
Manufacturers: Honeywell
Qty: 41
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors 1MCablePortNPT1/4-18 0-150psi Sealed Gage
RoHS:Details
Operating Pressure:150 psi
Pressure Type:Gauge
Accuracy:0.25%
Output Type:Amplified
Port Size:1/4 in - 18 NPT
Operating Supply Voltage:8 V to 30 V