 All Product > Sensors > Pressure Sensors > Honeywell  (SSCDLNT030PAAA5)
Honeywell SSCDLNT030PAAA5
PartNo:
SSCDLNT030PAAA5
Manufacturers: Honeywell
Qty: 80
Request Qty:
Description: Industrial Pressure Sensors Sing Axial NO Barb Absolute 5V
Product Information:
RoHS:
Operating Pressure:0 psi to 30 psi
Pressure Type:Absolute
Accuracy:0.25%
Output Type:Analog
Port Size:2.47 mm
Operating Supply Voltage:5 VDC