 All Product > other > Rubycon  (2.5SLE82M)
Rubycon 2.5SLE82M
PartNo:
2.5SLE82M
Manufacturers: Rubycon
Qty: 3999
Request Qty:
Description: CAP ALUM 82UF 2.5V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:PC-CON, SLE
Capacitance:82μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance):9 mOhm
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:Polymer
Applications:-
Ripple Current:3A
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)