 All Product > other > Rubycon  (63PZA27M8X12.5)
Rubycon 63PZA27M8X12.5
PartNo:
63PZA27M8X12.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 996
Request Qty:
Description: CAP POLY 27UF 63V
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:PZA
Capacitance:27μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):33 mOhm
Lifetime @ Temp#:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:Polymer
Applications:-
Ripple Current:2.1A
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)