 All Product > other > Rubycon  (35PZA82M8X12.5)
Rubycon 35PZA82M8X12.5
PartNo:
35PZA82M8X12.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 690
Request Qty:
Description: 35VCAP POLY 82UF
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:PZA
Capacitance:82μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):27 mOhm
Lifetime @ Temp#:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:Polymer
Applications:-
Ripple Current:2.3A
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)