 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (10TLV3300M16X16.5)
Rubycon 10TLV3300M16X16.5
PartNo:
10TLV3300M16X16.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 750
Request Qty:
Description: CAP ALUM 3300UF 10V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Bulk
Series:GG
Capacitance:680μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:250V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:1.7A
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)