 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (25ZLH330MEFC8X11.5)
Rubycon 25ZLH330MEFC8X11.5
PartNo:
25ZLH330MEFC8X11.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 614
Request Qty:
Description: CAP ALUM 330UF 25V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:PM
Capacitance:39μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:100V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:202mA
Impedance:330 mOhm
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)