 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (25TLV330M8X10.5)
Rubycon 25TLV330M8X10.5
PartNo:
25TLV330M8X10.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 603
Request Qty:
Description: CAP ALUM 330UF 25V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:cxda-ReelR
Series:WJ
Capacitance:10μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:29mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)