 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD101JO3F+XZX)
Cornell Dubilier CD15FD101JO3F+XZX
PartNo:
CD15FD101JO3F+XZX
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 2737
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA CAP 100 PF 500V Bow Leg Crimp Leads
Product Information:
RoHS:
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM/ C, 70 PPM / C
Case Length:9.4 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:8.9 mm