 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (10TLV2200M12.5X16)
Rubycon 10TLV2200M12.5X16
PartNo:
10TLV2200M12.5X16
Manufacturers: Rubycon
Qty: 450
Request Qty:
Description: CAP ALUM 2200UF 10V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:2,000
Packaging:Tape & Box (TB) Alternate Packaging
Series:TT
Capacitance:33μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:120mA
Impedance:2.1 Ohm
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)