 All Product > Resistors > Resistor Networks & Arrays > Linear Technology  (LT5400BCMS8E-1#PBF)
Linear Technology LT5400BCMS8E-1#PBF
PartNo:
LT5400BCMS8E-1#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1603
Request Qty:
Description: RES ARRAY 10K OHM 4 RES 8TSSOP
Product Information:
Minimum Quantity :4000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CAT25
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):56
Tolerance:±5%
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1608, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height:0.026" (0.65mm)