Hirose Connector DF37NB-10DS-0.4V(51)
PartNo:
DF37NB-10DS-0.4V(51)
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 8435
Request Qty:
Description: Board to Board & Mezzanine Connectors 0.4MM 10P RECPT VERT SMT
RoHS:Details
Series:DF37
Product Type:Receptacles
Pitch:0.4 mm
Stack Height:
Mounting Angle:Vertical
Number of Positions:10
Number of Rows:
Housing Material:
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Plating:Gold
Voltage Rating:30 V
Current Rating:300 mA