Hirose Connector DF30FB-50DS-0.4V(82)
PartNo:
DF30FB-50DS-0.4V(82)
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 1258
Request Qty:
Description: Board to Board & Mezzanine Connectors 50P DR SMT RECEPT W/FITTING, NO BOSS
RoHS:Details
Series:DF30
Product Type:Receptacles
Pitch:0.4 mm
Stack Height:0.9 mm
Mounting Angle:Straight
Number of Positions:50
Number of Rows:2
Housing Material:
Contact Material:Phosphor Copper
Contact Plating:
Voltage Rating:
Current Rating:300 mA