Hirose Connector DF33-8DS-3.3C
PartNo:
DF33-8DS-3.3C
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 1026
Request Qty:
Description: Board to Board & Mezzanine Connectors SOC HSG 8POS 3.3MM DUAL
RoHS:Details
Series:DF33
Product Type:Accessories
Pitch:3.3 mm
Stack Height:
Mounting Angle:Straight
Number of Positions:8
Number of Rows:2
Housing Material:Polyamide (PA)
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Tin
Voltage Rating:500 V