Hirose Connector DF30RB-50DP-0.4V(82)
PartNo:
DF30RB-50DP-0.4V(82)
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 925
Request Qty:
Description: Board to Board & Mezzanine Connectors HDR 50POS 0.4MM SMT GOLD
RoHS:Details
Series:DF30
Product Type:Headers
Pitch:0.4 mm
Stack Height:
Mounting Angle:Straight
Number of Positions:50
Number of Rows:2
Housing Material:
Contact Material:Phosphor Copper
Contact Plating:
Voltage Rating:
Current Rating:300 mA