Hirose Connector DF33-8DP-3.3DSA(24)
PartNo:
DF33-8DP-3.3DSA(24)
Manufacturers: Hirose Connector
Qty: 363
Request Qty:
Description: Board to Board & Mezzanine Connectors HDR 8P 3.3MM DL TIN
RoHS:Details
Series:DF33
Product Type:Headers
Pitch:3.3 mm
Stack Height:
Mounting Angle:Straight
Number of Positions:8
Number of Rows:2
Housing Material:Polyamide (PA)
Contact Material:Copper Alloy
Contact Plating:Tin
Voltage Rating:500 V