 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (100ZLJ220M12.5X25)
Rubycon 100ZLJ220M12.5X25
PartNo:
100ZLJ220M12.5X25
Manufacturers: Rubycon
Qty: 6542
Request Qty:
Description: CAP ALUM 220UF 100V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:Alchip? MVE
Capacitance:47μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:100V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:250mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size:0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)