 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (100ZLJ330M12.5X35)
Rubycon 100ZLJ330M12.5X35
PartNo:
100ZLJ330M12.5X35
Manufacturers: Rubycon
Qty: 5841
Request Qty:
Description: CAP ALUM 330UF 100V 20% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:CD
Capacitance:10μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:160mA
Impedance:700 mOhm
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)