 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (50TZV4.7M4X6.1)
Rubycon 50TZV4.7M4X6.1
PartNo:
50TZV4.7M4X6.1
Manufacturers: Rubycon
Qty: 4000
Request Qty:
Description: CAP ALUM 4.7UF 50V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:2000
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:M
Capacitance:10μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:65mA
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)