 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (35TZV4R7M4X6.1)
Rubycon 35TZV4R7M4X6.1
PartNo:
35TZV4R7M4X6.1
Manufacturers: Rubycon
Qty: 3488
Request Qty:
Description: CAP ALUM 4.7UF 35V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:500
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:TG
Capacitance:22μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:80V
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:90mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)