 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (50TZV47M6.3X8)
Rubycon 50TZV47M6.3X8
PartNo:
50TZV47M6.3X8
Manufacturers: Rubycon
Qty: 3264
Request Qty:
Description: CAP ALUM 47UF 50V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:500
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:WZ
Capacitance:220μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:220mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)