 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (50TZV22M6.3X6.1)
Rubycon 50TZV22M6.3X6.1
PartNo:
50TZV22M6.3X6.1
Manufacturers: Rubycon
Qty: 2854
Request Qty:
Description: CAP ALUM 22UF 50V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:UA
Capacitance:0.47μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:5mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)