 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (50TZV10M5X6.1)
Rubycon 50TZV10M5X6.1
PartNo:
50TZV10M5X6.1
Manufacturers: Rubycon
Qty: 2804
Request Qty:
Description: CAP ALUM 10UF 50V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:WT
Capacitance:0.33μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:3.2mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)