 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (50TZV220M10X10.5)
Rubycon 50TZV220M10X10.5
PartNo:
50TZV220M10X10.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 2476
Request Qty:
Description: CAP ALUM 220UF 50V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:S
Capacitance:4.7μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Type:-
Applications:Automotive
Ripple Current:23mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)