 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (35TLV100M8X10.5)
Rubycon 35TLV100M8X10.5
PartNo:
35TLV100M8X10.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1975
Request Qty:
Description: CAP ALUM 100UF 35V 20% SMD
Packaging:Bulk
Series:LXZ
Capacitance:330μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:760mA
Impedance:90 mOhm
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)