 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (35SZV22M6.3X5.5)
Rubycon 35SZV22M6.3X5.5
PartNo:
35SZV22M6.3X5.5
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1968
Request Qty:
Description: CAP ALUM 22UF 35V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:HA
Capacitance:47μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Type:-
Applications:Automotive
Ripple Current:39mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)