 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (25SGV33M6.3X6.1)
Rubycon 25SGV33M6.3X6.1
PartNo:
25SGV33M6.3X6.1
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1900
Request Qty:
Description: CAP ALUM 33UF 25V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:Alchip? MVA
Capacitance:150μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Type:-
Applications:General Purpose
Ripple Current:79mA
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)