 All Product > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors > Rubycon  (10TXV220M6.3X8)
Rubycon 10TXV220M6.3X8
PartNo:
10TXV220M6.3X8
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1590
Request Qty:
Description: CAP ALUM 220UF 10V 20% SMD
Product Information:
Minimum Quantity:1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:BW
Capacitance:330μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp#:3000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature:-55°C ~ 135°C
Type:-
Applications:Automotive
Ripple Current:1.33A
Impedance:70 mOhm
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)