 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Microchip Technology  (TC1015-3.3VCT713)
Microchip Technology TC1015-3.3VCT713
PartNo:
TC1015-3.3VCT713
Manufacturers: Microchip Technology
Qty: 14256
Request Qty:
Description: LDO Voltage Regulators .1mA w/Shtdn & Ref B 3.3V
RoHS:Details
Input Voltage MAX:
Output Voltage:
Dropout Voltage - Max:
Output Current:
Load Regulation:
Number of Outputs:
Output Type:
Maximum Operating Temperature:
Mounting Style:
Package / Case:
L4949ED013TR
L4949ED013TR
IC REG LDO 5V 0.1A 8SO